Виглядати молодше за свої роки – природне бажання кожної жінки. Правильний догляд за обличчям дозволяє вирішувати багато проблем, які впливають зовнішній вигляд. Кожному типу шкіри підходять свої засоби. Як правильно доглядати обличчя тим, кому потрібно прибрати акне, підліткові прищі, звузити пори? Щоб самостійно підібрати косметичні продукти, слід розбиратися в призначеннях і компонентах присутніх у них, а також дотримуватись певних правил догляду.
Етапи регулярного догляду за шкірою обличчя
Мабуть, ви звертали увагу, на жінок, які виглядають молодшими у порівнянні з своїм фактичним віком. Вони щодня знаходять час для підтримки своєї краси.
Основні етапи догляду за обличчям:
- Видалення із поверхні епідермісу бруду, пилу, залишків старих клітин;
- Глибоке очищення пор;
- Тонізація та заспокоєння шкіри обличчя;
- Зволоження та живлення клітин;
- Додатковий догляд: Захист шкіри від шкідливих атмосферних впливів (активних сонячних променів, маслянистих та пилових фракцій у повітрі), вирівнювання відтінка шкіри та ін.
Якщо дотримуватись системності застосування косметичних засобів, зовнішність буде щодня викликати приємні емоції. Цього намагаються досягти жінки, які є противницями ботоксу та операцій з підтяжки.
Як правильно доглядати за обличчям вдома
Результат залежить від двох обов'язкових умов: регулярності процесу та правильності у нанесенні засобів.
- Чому важлива регулярність? Шкіра обличчя досить тонка, її легко травмувати, а відновлювати набагато складніше. Вона дається нам на все життя і потребує підтримки свого стану, починаючи з підліткового віку. Саме тоді засоби вирішують косметичні проблеми пубертатного періоду. Далі продукція позбавляє від «гусячих лапок», активно працює з носогубними зморшками, зміною стану шкіри на чолі, переніссі. Повноцінна система допомагає сміливо проходити через вікові планки у 30, 40 та 50 років.
- Масажні лінії формують зони мінімального розтягування шкіри та майже скрізь спрямовані від центру до країв. Виняток становить нижня повіка і передня частина шиї.
Як підібрати догляд для обличчя
У віці 14-20 років достатньо застосовувати спрощену 3-хетапну програму, до якої входить очищення, тонізування та зволоження. У середньому та старшому віці додаються й інші засоби.
Щоб правильно доглядати за обличчям, слід враховувати власний тип шкіри.
- Жирна. Виглядає дуже щільною, має великі пори, в яких створюються вугрі та комедони. Проте зморшки з'являються пізніше, ніж у решти жінок.
- Комбінована. Відрізняється підвищеною сальністю в Т-подібній зоні (чоло і ніс). Потребує продуктів, що знижують жирові виділення. На інші ділянки обличчя та шиї наносять засоби без втручання у дії залоз.
- Нормальна. Найбільш чудовий варіант, який рідко зустрічається. Пори невеликі, на поверхні обличчя немає сального блиску та стягнутості.
- Суха. Делікатний тип із приємним, матовим відтінком. Шкірі потрібне активне підживлення зі зволоженням, оскільки на неї очікують ранні ознаки старіння.
Косметичний набір для щоденного використання має враховувати особисті проблеми: чутливість, алергенність, низький тургор шкіри.
Яким має бути вечірній догляд
Не можна лягати спати у косметиці! Обличчя за ніч має відпочити, отримати вітамінну підтримку та виконати регенерацію клітин. Нижче викладено послідовність дій, які потрібно знати кожній дівчині, щоб правильно доглядати за обличчям.
- Видалення make-up, вуличного пилу, жирових виділень;
- Очищення клітин на поглибленому рівні;
- Тонізування та заспокоєння шкіри;
- Зволоження та живлення.
Як правильно доглядати за обличчям у денний час
Ранкові процедури починаються так само й включають 4 вищезгадані етапи. Тільки замість косметики видаляють речовини, які формуються під час нічного розпаду клітин. П'ятим пунктом є необхідність блокування фотостаріння шкіри, створення бар'єру для зниження кількості пилу, що всмоктується порами.
Які засоби потрібні для догляду за обличчям
Можна вважати себе «натуралкою» і думати, що маска з полуниці, сиру, вівсянки цілком може замінити професійну лінійку товарів. Однак це хибна думка: правильно доглядати за обличчям – це робити зовсім інші речі.
- Для зовнішнього очищення знадобиться крем, гель або міцелярна вода.
- Друга ступінь видалення забруднень, після якої клітини починають активно дихати. Жирній шкірі допоможе засіб з дрібним адсорбуючим компонентом, що відлущує застарілі решти клітин і наноситься 1-2 рази на тиждень. Для сухої шкіри потрібна щадна маска, яка дбайливо прибирає внутрішній бруд. Її використовують 1 раз на тиждень.
- Щоб закрити пори тонкою плівкою, вирівняти кислотно-лужний показник, підвищити пружність та підготувати обличчя для наступної стадії догляду, застосовують тонік. Має складну формулу, без нього неможливо правильно доглядати за обличчям.
- Усунення сухості, наповнення клітин вітамінами та мікроелементами, «ремонт» пошкоджень виконує крем для зволоження та живлення.
- Засіб денного захисту із сонцезахисним фактором. Наноситься перед виходом надвір. Влітку потрібно вибирати крем з SPF 30-50, для зими та міжсезоння достатньо аналога з SPF 15-20.
Тепер ви знаєте, як правильно доглядати за обличчям. Не забувайте, що косметологічна продукція ділиться не лише за призначенням, а й за віковими показниками. Для власниць алергенної шкіри необхідно враховувати складові засобів.